Spring naar inhoud

VeloStatistics Berichten

Pedro Manuel Silva Rodrigues (29 nov. 1966 – 31 jul. 2021)

POR – Montagua– 29 november 1966
† POR – 31 juli 2021

JaarPloegLand
1987Sangalhos – Recer Portugal POR
1988Lousa – Vibor Portugal POR
1989Louletano – Vale do Lobo Portugal POR
1990Boavista – Recer Portugal POR
1991Boavista – Recer Portugal POR
1992Sicasal – Arcal Portugal POR
1993Sicasal – Arcal Portugal POR
1994Sicasal – Arcal Portugal POR
1995Sicasal – Arcal Portugal POR
1996Maia – Jumbo – CIN Portugal POR
1997LA Aluminios – Pecol – Alveira Portugal POR
1998Recer – Boavista Portugal POR
Ploegen Pedro Manuel Silva Rodrigues
JaarZegesEreplaatsen
1987Memorial Dinis Silva
G.P. Altis
1988Memorial Agostinho
– 1e in 3e rit
G.P. Juntas de Freguesia de Setubal
– 1e in 4e rit
Semaine Algatvienne
– 1e in 9e rit
G.P. Aveiro – Vilar Formoso
– 1e in 1e rit
2e G.P. Juntas de Freguesia de Setubal
1989G.P. Lisboa
– 1e in 5e rit
G.P. Costa Azul
– 1e in 1e rit
Volta ao Portugal
– 1e in 8e rit
Classica dos Beiras
– 1e in 8e rit
1990G.P. Tensai
– 1e in 1e rit
– 1e in Eindstand
G.P. Correio da Manha
– 1e in 3e rit
– 1e in 4e rit
– 1e in Eindstand
G.P. Lisboa
– 1e in 6e rit
Regua – Masotinhos
– 1e in 3e rit
G.P. Costa Azul
– 1e in proloog
G.P. Jornal de Noticias
– 1e in 6e rit
Volta ao Portugal
– 1e in 14e rit
1991Volta ao Portugal
– 1e in 14e rit
G.P. Torres Vedras
– 1e in 1e rit
– 1e in Eindtand
Malveira
Volta do Futuro
– 1e in 2e rit
– 1e in 8e rit
– 1e in 9e rit
G.P. do Minho
– 1e in 5e rit
1992 Volta ao Portugal
– 1e in 14e rit
Vuelta a Castilla y Leon
– 1e in 4e rit
G.P. Lisboa
– 1e in proloog
– 1e in 2e rit
G.P. Correio da Manha
G.P. Almoçageme
– 1e in 2e rit
Volta Vila a Real
– 1e in 1e rit
G.P. Jornal de Noticias
– 1e in 1e rit
– 1e in 2e rit
– 1e in 3e rit
G.P. do Minho
– 1e in 5e rit
– 1e in 8e rit
Alenquer
Alfeizerao
2e G.P. Almoçageme
2e G.P. Lisboa
3e G.P. do Minho
1993Volta ao Portugal
– 1e in 4e rit
– 1e in 12e rit
– 1e in 14e rit
G.P. Lisboa
– 1e in 2e rit
G.P. Correio da Manha
– 1e in proloog
Volta ao Alentejo
– 1e in 3e rit
– 1e in 4e rit
G.P. O’Jogo
– 1e in 1e rit
– 1e in 4e rit
– 1e in 5e rit
– 1e in 6e rit
G.P. Laticoop
– 1e in 4e rit
2e Kampioenschap van Portugal
1994Trofeo Radio Algarve
Volta ao Portugal
– 1e in 5e rit
– 1e in 8e rit
– 1e in 12e rit
– 1e in 14e rit
Guimaraes – Pontevedra – Santiago
– 1e in 1e rit
Malveira
4e Kampioenschap van Portugal
110e Vuelta a Espana
1995G.P. Correio da Manha
– 1e in 1e rit
– 1e in 2e rit
– 1e in 4e rit
– 1e in Eindstand
G.P. Costa Azul
– 1e in 4e rit
Volta ao Alentejo
– 1e in 3e rit
– 1e in 5e rit
Rapport Toer
– 1e in 2e rit
2e Arriba
5e Etoile de Besseges
1996G.P. Amtrès
– 1e in 4e rit
2e Porto – Lisboa
19972e Kampioenschap van Portugal
1998Vuelta a Asturias
– 1e in 3e rit
Palmares Pedro Manuel Silva Rodrigues
Laat een reactie achter

Winfried Gottschalk (19 mei 1944 – 19 jun. 2021)

DUI – Köln – 19 mei 1944
† DUI – 19 juni 2021

JaarPloegLand
1967Ruberg – CampagnoloGermany DUI
1968Batavus – Continental – AlcinaGermany DUI
Ploegen Winfried Gottschalk
JaarZegesEreplaatsen
19672e Kampioenschap van Duitsland veldrijden
4e Tour du Nord – Ouest de la Suisse
19682e Kampioenschap van Duitsland veldrijden
5e 4 Cantons Suisses
16e Rund um den Henniger Turm
DNF Tour de France
Palmares Winfried Gottschalk
Laat een reactie achter

Marcel Queheille (16 mrt. 1930 – 17 jul. 2021)

FRA – Sanguis – 16 maart 1930
† FRA – 17 juli 2021

JaarPloegLand
1957Mercier – BP – HutchinsonFrance FRA
1958Mercier – BP – HutchinsonFrance FRA
1959Mercier – BP – HutchinsonFrance FRA
1960Mercier – BP – HutchinsonFrance FRA
1961KAS – Royal – AsportFrance FRA
1962Helyett – Saint – RaphaëlFrance FRA
1963Ega – PinturasSpain  SPA
Ploegen Marcel Queheille
JaarZegesEreplaatsen
19562e Route de France
3e Tour de Dordogne
1957Felletin
Grand-Bourg
2e Circuit d’Aquitaine
2e Trois Jours de Valence – d’Agen
5e Tour d’Arriege
30e Tour de France
– 2e in 16e rit
1958Villefranche de Rouergue
Bessereix
8e Vuelta a la Rioja
100e Paris – Tours
1959G.P. de la Trinité
Tour de France
– 1e in 9e rit
Critérium du Dauphiné
– 1e in 3e rit
2e Tour de l’Aude
4e Polymultipliée
26e Tour de France
19602e G.P. du Midi Libre
2e Polymultipliée
50e Tour de France
1961Mende4e Tour de l’Aude
5e Tour du Var
5e Circuit d’Aquitaine
12e Kampioenschap van Frankrijk
21e Tour de France
– 3e in 17e rit
26e Vuelta a Espana
– 3e in 1e rit
96e Paris – Tours
1962G.P. de la Saint – Jean
Circuit d’Aquitaine
– 1e in 4e rit
4e G.P. Vercors
32e Kampioenschap van Frankrijk
19634e G.P. de La Couronne
Palmares Marcel Queheille
Laat een reactie achter

De 108e Tour in cijfers

Vandaag won Tadej Pogacar voor de tweede keer in zijn carrière de Tour de France.

Embed from Getty Images
#CoureurNatEersteLaatste
5Miguel Indurain LarrayaSpain SPA19911995
5Bernard HinaultFrance FRA19781985
5Eddy MerckxBelgium BEL19691974
5Jacques AnquetilFrance FRA19571964
4Chris FroomeUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20132017
3Greg LemondUnited States of America USA19861990
3Louison BobetFrance FRA19531955
3Philippe ThysBelgium BEL19131920
2Tadej PogacarSlovenia SLO20202021
2Alberto Contador VelascoSpain SPA20072009
Meeste zeges
#CoureurNatEersteLaatste
34Mark CavendishUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20082021
34Eddy MerckxBelgium BEL19691975
28Bernard HinaultFrance FRA19781986
25André LeducqFrance FRA19271938
22André DarrigadeFrance FRA19531964
20Nicolas FrantzLuxembourg LUX19241929
19François FaberLuxembourg LUX19081914
17Jean AlavoineFrance FRA19091923
16Jacques AnquetilFrance FRA19571964
16René Le GrevèsFrance FRA19331939
Meeste ritzeges
#CoureurNatJaarRit
19-353Henri Cornet (1884)France FRA1904
21-364Tadej PogacarSlovenia SLO2020
22-196Egan Arley Bernal GomezColombia COL2019
22-288Felice GimondiItaly ITA1965
22-300Tadej PogacarSlovenia SLO2021
22-346Laurent FignonFrance FRA1983
22-352Romain Maes (1912)Belgium BEL1935
23-193Jacques AnquetilFrance FRA1957
23-237Jan UllrichGermany DUI1997
23-251Bernard HinaultFrance FRA1978
Jongste winnaar
#CoureurNatEersteLaatste
5Miguel Indurain LarrayaSpain SPA19911995
4Eddy MerckxBelgium BEL19691972
4Jacques AnquetilFrance FRA19611964
3Chris FroomeUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20152017
3Louison BobetFrance FRA19531955
2Bernard HinaultFrance FRA19811982
2Greg LemondUnited States of America USA19891990
2Laurent FignonFrance FRA19831984
2Lucien Petit-BretonFrance FRA19071908
2Nicolas FrantzLuxembourg LUX19271928
2Ottavio BottecchiaItaly ITA19241925
2Philippe ThysBelgium BEL19131914
2Tadej PogacarSlovenia SLO20202021
Meeste zeges op rij
#CoureurNatEersteLaatste
63Eddy MerckxBelgium BEL19691977
57André LeducqFrance FRA19271938
53Erik ZabelGermany DUI19952008
50Nicolas FrantzLuxembourg LUX19241929
47Peter SaganSlovakia SVK20122020
46Bernard HinaultFrance FRA19781986
43Sean KellyIreland IRL19781991
42Mark CavendishUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20082021
42Charles PélissierFrance FRA19291935
42Gustave GarrigouFrance FRA19071914
Meeste podiumplaatsen ritten
#CoureurNatEersteLaatste
14Jean AlavoineFrance FRA19091923
13Mark CavendishUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20082021
13Gino BartaliItaly ITA19371950
13René ViettoFrance FRA19341947
13Louis MottiatBelgium BEL19121925
12David MillarUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20002012
12Raymond PoulidorFrance FRA19621974
11Lucien Van ImpeBelgium BEL19721983
11Gerben KarstensNetherlands NED19651976
11André DarrigadeFrance FRA19531964
Meeste jaren tussen ritzeges
#CoureurNatEersteLaatste
16Alejandro Valverde BelmonteSpain SPA20052021
16Gino BartaliItaly ITA19371953
16Eugène ChristopheFrance FRA19061922
15Pierre CoganFrance FRA19361951
15Jean AlavoineFrance FRA19091924
14Jens VoigtGermany DUI19982012
14Lucien Van ImpeBelgium BEL19691983
14Raymond PoulidorFrance FRA19621976
13Mark CavendishUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20082021
13Erik ZabelGermany DUI19952008
Meeste jaren tussen podiumplaatsen ritten
#CoureurNatJaarPos
41-095Pino Cerami (1922)Belgium BEL19631
41-077Alejandro Valverde BelmonteSpain SPA20212
40-298Jens VoigtGermany DUI20123
40-094Raymond PoulidorFrance FRA19763
39-093Alejandro Valverde BelmonteSpain SPA20192
39-092Joaquim AgostinhoPortugal POR19813
39-003Gino BartaliItaly ITA19532
38-351Gino BartaliItaly ITA19533
38-182Alessandro PetacchiItaly ITA20122
38-102Joaquim AgostinhoPortugal POR19803
Oudste podium rit
#CoureurNatEersteLaatste
7Richard VirenqueFrance FRA19942004
6Lucien Van ImpeBelgium BEL19711983
6Federico Martin BahamontesSpain SPA19541964
3Julio JimenezSpain SPA19651967
2Tadej PogacarSlovenia SLO20202021
2Rafal MajkaPoland POL20142016
2Michael RasmussenDenmark DEN20052006
2Laurent JalabertFrance FRA20012002
2Claudio ChiappucciItaly ITA19911992
2Luis Alberto Herrera HerreraColombia COL19851987
Meeste zeges bergklassement
#CoureurNatEersteLaatste
7Peter SaganSlovakia SVK20122019
6Erik ZabelGermany DUI19962001
4Sean KellyIreland IRL19821989
3Robbie McEwenAustralia AUS20022006
3Djamolidine AbduzhaparovUzbekistan UZB19911994
3Freddy MaertensBelgium BEL19761981
3Eddy MerckxBelgium BEL19691972
3Jan JanssenNetherlands NED19641967
2Mark CavendishUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20112021
2Thor HushovdNorway NOR20052009
Meeste zeges puntenklassement
#CoureurNatEersteLaatste
130Peter SaganSlovakia SVK20122020
88Erik ZabelGermany DUI19962007
70Freddy MaertensBelgium BEL19761981
67Sean KellyIreland IRL19821989
54Djamolidine AbduzhaparovUzbekistan UZB19911995
51André DarrigadeFrance FRA19561962
51Robbie McEwenAustralia AUS20022007
43Mark CavendishUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20092021
40Jean GraczykFrance FRA19581960
39Jan JanssenNetherlands NED19641970
Meeste dagen puntentrui
#CoureurNatEersteLaatsteGiroTourVuelta
64Eddy MerckxBEL1967197524346
57Mario CipolliniITA1989200342123
52Mark CavendishGBR2008202115343
48Alessandro PetacchiITA2000201122620
43Alfredo BindaITA192519334120
41Bernard HinaultFRA197819866287
39Delio Rodríguez BarrosSPA194119470039
39Learco GuerraITA193019373180
37Rik Van LooyBEL1958196912718
35Freddy MaertensBEL1976198171513
Meeste ritzeges in grote ronden
#CoureurNatEersteLaatsteGiroTourVuelta
13Jacques AnquetilFRA19571967661
12Bernard HinaultFRA19781986372
12Felice GimondiITA19651976921
12Eddy MerckxBEL19681975561
11Vincenzo NibaliITA20102019623
11Chris FroomeGBR20112018164
9Alejandro Valverde BelmonteSPA20032019117
9Miguel Indurain LarrayaSPA19911995351
7Alberto Contador VelascoSPA20072015223
6Nairo Alexander Quintana RojasCOL20132017231
6Carlos Sastre CandilSPA20052009123
6Tony RomingerZWI19921996114
6Laurent FignonFRA19831989231
5Joaquin Pascual Rodriguez OliverSPA20102015113
5Cadel EvansAUS20072013131
4Primoz RoglicSLO20192020112
4Denis MenchovRUS20052009112
4José Manuel FuenteSPA19721974112
3Richard Antonio Carapaz MontenegroECU20192021111
3Herman VanspringelBEL19681971111
Meeste podiumplaatsen in grote ronden – In alle drie podium
Laat een reactie achter

Antonio Gomez del Moral (15 nov. 1939 – 14 jul. 2021)

SPA – Cabra – 15 november 1939
† SPA – 14 juli 2021

JaarPloegLand
1959MalagaSpain  SPA
1960Licor 43Spain  SPA
1961FaemaBelgium BEL
1962FaemaSpain  SPA
1963Faema – FlandriaBelgium BEL
1964IgnisItaly ITA
1965KAS – KaskolSpain  SPA
1966KAS – KaskolSpain  SPA
1967KAS – KaskolSpain  SPA
1968KAS – KaskolSpain  SPA
1969KAS – KaskolSpain  SPA
1970KAS – KaskolSpain  SPA
1971KarpySpain  SPA
1972Karpy – LicorSpain  SPA
Ploegen Antonio Gomez del Moral
JaarZegesEreplaatsen
19565e G.P. Loja
6e Vuelta a Cabra
1957G.P. Fernan Nuñez
G.P. Puente Genil
G.P. Villanueva de Cordoba
G.P. Pozoblanco
2e G.P. Andalucia
5e Vuelta a Cabra
1958Circuito Colombino2e Chiclana
3e Cabra
3e G.P. Bicicleta Esbelta
3e Gernika
4e Zaratamo
6e Urduliz
30e Vuelta a Andalucia
19593e Antequera – Cabra – Antequera
19e Circuito Montanes de Torrelavega
22e Vuelta a Andalucia
32e Vuelta a Catalunya
36e Vuelta a Levante
1960Vuelta a Levante
– 1e in 3e rit
– 1e in 4e rit A
Vuelta a Espana
– 1e in 5e rit
Volta a Portugal
– 1e in 12e rit
Vuelta a Catalunya
– 1e in 1e rit A
– 1e in 2e rit
3e Volta a Portugal
4e Vuelta a Levante
5e Vuelta al Baztan
5e G.P. Villafranca
5e G.P. Pliego
6e Trofeo Masferrer
8e Vuelta a Catalunya
13e Subida a Arrate
23e Vuelta a Andalucia
35e Barcelona – Madrid
DNF Vuelta a Espana
– 3e in 2e rit
1961Vuelta a Andalucia
– 1e in 2e rit
Circuito de San Adrian
2e Vuelta a Andalucia
2e G.P. Vasco Navarro
4e Vuelta a Levante
5e Vuelta a Espana
6e Subida a Urkiola
7e Vuelta al Baztan
19e Subida a Arrate
1962Vuelta a Espana
– 1e in 9e rit
9e Dauphiné Libéré
11e Vuelta a Espana
1963Cordoba
Vuelta a Cabra
3e Trofeo Nicolas Casaus
6e Vuelta a la Rioja
7e Vuelta a Catalunya
8e Vuelta a Espana
9e G.P. Villafranca 1
10e Kampioenschap van Spanje
DNF Wereldkampioenschap
1964Vuelta a Levante
– 1e in Eindstand
Volta a Portugal
– 1e in 5e rit
Vuelta a Cabra
Vuelta a Catalunya
– 1e in 7e rit B
2e Trofeo Masferrer
4e Circuito de Getxo
5e Giro del Piemonte
5e Subida a La Reineta
6e Vuelta a los Puertos 2
6e Vuelta a Suiza
7e Subida al Naranco
9e Vuelta a Catalunya
13e Challenge Drink
20e Giro d’Italia
– 2e in 7e rit
– 2e in 13e rit
1965Kampioenschap van Spanje
Vuelta a Catalunya
– 1e in 6e rit B
– 1e in Eindstand
Bicicleta Eibarresa
– 1e in 3e rit
Vuelta a Mallorca
– 1e in Eindstand
Circuito San Martin
Trofeo Sanchez Huergo
Vuelta a la Reigada
G.P. Pinzales
Circuito de Guecho
2e G.P. San Lorenzo
2e Circuito N.S. Carmen
3e Subida al Naranco
4e Vuelta a los Valles Mineros
4e Ujo
4e Vuelta a la Rioja
5e Kampioenschap van Spanje – klim
5e Zumaia
6e Trofeo La Calzada
6e Carmin
7e Bicicleta Eibarresa
7e Escalada Montjuic
9e Vuelta a Espana
– 2e in 11e rit
9e Puente
10e G.P. Primavera
11e G.P. Zumaia
11e Wereldkampioenschap
27e Paris – Luxembourg
DNF Tour de France
1966Vuelta a Espana
– 1e in 9e rit
Trofeo Jaumendreu
Trofeo Juan Fina
G.P. Primavera
G.P. Getxo
G.P. Villafranca
Vuelta a la Rioja
– 1e in 3e rit
2e Challenge Drink
4e Trofeo Elola
5e G.P. Drink
6e Trofeo Assalit
6e Subia a La Reinata
6e Vuelta a Catalunya
6e Subida al Naranca
7e Trofeo Masferrer
7e Vuelta a Espana
8e Bicicleta Eibarresa
9e G.P. Billabona
10e G.P. Vizcaya
11e Dauphiné Libéré
11e Tour de France
– 2e in 17e rit
25e Vuelta a Levante
116e Milano – Sanremo
1967Giro d’Italia
– 1e in 2e rit
G.P. Primavera
Kampioenschap van Spanje – klim
G.P. San Lorenza
Vuelta a Catalunya
– 1e in 4e rit A
2e Trofeo Federacion Catalana
2e G.P. Vizcaya
2e G.P. Llodio
2e Vuelta a Catalunya
3e Trofeo Elola
5e Trofeo Juan Fina
7e Trofeo Jaumendreu
7e Setmana Catalana
7e G.P. San Salvador del Valle
8e Circuito de Pascuas
8e Bicicleta Eibarresa
9e Trofeo Torres Serdan
12e Vuelta a Levante
13e Giro d’Italia
19e Vuelta a Espana
19682e Kampioenschap van Spanje
6e G.P. Aspes
7e Vuelta a Espana
– 3e in 11e rit
7e Kampioenschap van Spanje – klim
8e Circuito de Pascuas
11e Tour de France
– 2e in 13e rit
11e Bicicleta Eibarresa
14e Vuelta a Suiza
19e Vuelta a Mallorca
25e Vuelta a Levante
1969Vuelta a Espana
– 1e rit A 3
Vuelta a Andalucia
– 1e in 6e rit
– 1e in Eindstand
G.P. Onil
– 1e in 1e rit
– 1e in 2e rit
– 1e in Eindstand
Valles Mineros
– 1e in 2e rit B
2e G.P. Primavera
2e Trofeo Masferrer
3e G.P. Victoria
3e Balmaseda
4e Memorial Uriona
5e Kampioenschap van Spanje
7e Vuelta a los Valles Mineros
10e G.P. Navarra
16e Vuelta al Pais Vasco
21e Setmana Catalana
36e Vuelta a Suzia
37e Paris – Nice
37e Milano – Sanremo
DNF Vuelta a Espana
DNF Tour de France
1970G.P. Navarra2e Circuito de Pascuas
2e G.P. Caboalles
2e G.P. Llodio
3e Trofeo Andres Oliver
4e Trofeo Iberduero
6e Vuelta al Pais Vasco
8e G.P. Primavera
8e Vuelta a Aragon
10e Vuelta a Mallorca
11e Setmana Catalana
16e Vuelta a los Valles Mineros
18e Vuelta a la Rioja
23e Vuelta a Espana
30e Vuelta a Andalucia
32e Vuelta a Levante
34e Vuelta a Catalunya
1971Vuelta a Asturias
– 1e in proloog 4
2e Vuelta a Asturias
3e Vuelta a Aragon
4e Trofeo Munecas Famosa
5e G.P. Oro
6e Kampioenschap van Spanje
7e Txurdinaga
7e Kampioenschap van Spanje – klim
7e Vuelta a Menorca
14e Vuelta a Mallorca
17e Vuelta a Cantabria
21e Vuelta a Espana
– 3e in 15e rit
– 3e in 16e rit
30e Vuelta a Levante
34e Setmana Catalana
19724e G.P. Primavera
4e Zaragoza
8e Vuelta a los Puertos
10e Vuelta a Segovia
10e Vuelta a la Rioja
16e Vuelta a Cantabria
23e Vuelta a Mallorca
25e Vuelta a Asturias
30e Vuelta a Espana
– 2e in 17e rit A
– 3e in 4e rit
30e Vuelta a los Valles Mineros
38e Setmana Catalana
40e Vuelta a Levante
44e Vuelta a Catalunya
Palmares Antonio Gomez del Moral
Bronnen & opmerkingen
  1. ex-aequo
  2. ex-aequo
  3. ex-aequo met Luis Ocana
  4. na diskwalificatie van José Antonio Gonzalez Linares
Laat een reactie achter

Pogacar één na jongste coureur met vijf ritzeges na 1945

Tadej Pogacar won vandaag de rit in de Tour de France. Het is voor de Sloveen zijn vijfde ritzege in de Franse ronde. Alleen Dietrich Thurau was, sedert 1945, jonger toen hij zijn vijfde ritzege behaalde in La Grande Boucle.

Embed from Getty Images
#CoureurNatLaatsteEerste
22-257Dietrich ThurauGermany DUI19771977
22-296Tadej PogacarSlovenia SLO20212020
23-157Eric VanderaerdenBelgium BEL19851983
23-305Edouard SelsBelgium BEL19651964
23-341Laurent FignonFrance FRA19841983
24-028Eddy MerckxBelgium BEL19691969
24-045Mark CavendishUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20092008
24-133Roger RivièreFrance FRA19601959
24-152Freddy MaertensBelgium BEL19761976
24-228Bernard HinaultFrance FRA19791978
Jongste met 5 ritzeges – sinds 1945
Laat een reactie achter

Konrad derde Oostenrijkse ritwinnaar

Patrick Konrad won vandaag de rit in de Tour de France. Hij is de derde Oostenrijker die dit presteert na Georg Totschnig en Max Bulla.

Embed from Getty Images
#CoureurNatEersteLaatste
3Max BullaAustria OOS19311931
1Patrick KonradAustria OOS20212021
1Georg TotschnigAustria OOS20052005
Meeste ritzeges
Laat een reactie achter

Zestien jaar na eerste podiumplaats in rit, nieuwe podiumplaats voor Valverde

Sepp Kuss won vandaag de rit in de Tour de France. Achter de Amerikaan eindigde Alejandro Valverde als tweede, zestien jaar na zijn eerste podiumplaats in één rit in de Tour. Alleen Gino Bartali en Eugène Christophe hadden net zo lange periode tussen hun eerste en laatste ritpodiumplaats.

Tevens is Valverde de op één na oudste coureur ooit die een podiumplaats in een rit behaald. Alleen Pino Cerami was in 1963 toen hij de rit won ouder dan Valverde vandaag.

Embed from Getty Images
#CoureurNatEersteLaatste
16Alejandro Valverde BelmonteSPA20052021
16Gino BartaliITA19371953
16Eugène ChristopheFRA19061922
15Pierre CoganFRA19361951
15Jean AlavoineFRA19091924
14Jens VoigtDUI19982012
14Lucien Van ImpeBEL19691983
14Raymond PoulidorFRA19621976
13Mark CavendishGBR20082021
13Erik ZabelDUI19952008
Meeste jaren tussen podiumplaatsen ritten
#CoureurNatJaarPos
41-095Pino Cerami (1922)BEL19631
41-077Alejandro Valverde BelmonteSPA20212
40-298Jens VoigtDUI20123
40-094Raymond PoulidorFRA19763
39-093Alejandro Valverde BelmonteSPA20192
39-092Joaquim AgostinhoPOR19813
39-003Gino BartaliITA19532
38-351Gino BartaliITA19533
38-182Alessandro PetacchiITA20122
38-102Joaquim AgostinhoPOR19803
Oudste podium rit
Laat een reactie achter

Mollema op één na oudste Nederlandse ritwinnaar

Bauke Mollema won vandaag de veertiende rit in de Tour de France. Bij alle Nederlandse ritzege was alleen Gerrit Voorting ouder dan Bauke Mollema vandaag.

Embed from Getty Images
#CoureurNatJaarRit
35-160Gerrit VoortingNED19582
34-226Bauke MollemaNED202114
34-185Gerben KarstensNED197626
34-181Gerben KarstensNED197621
33-227Joop ZoetemelkNED198022
33-217Joop ZoetemelkNED198013
32-225Joop ZoetemelkNED197918
32-140Servais KnavenNED200317
31-277Jean-Paul van PoppelNED19942
31-241Jan RaasNED19849
Oudste ritwinnaar
Laat een reactie achter

Cavendish evenaart Merckx

Mark Cavendish won vandaag zijn 34e rit in de Tour de France, een evenaring van het record van Eddy Merckx.

Embed from Getty Images
#CoureurNatEersteLaatste
34Mark CavendishGBR20082021
34Eddy MerckxBEL19691975
28Bernard HinaultFRA19781986
25André LeducqFRA19271938
22André DarrigadeFRA19531964
20Nicolas FrantzLUX19241929
19François FaberLUX19081914
17Jean AlavoineFRA19091923
16Jacques AnquetilFRA19571964
16René Le GrevèsFRA19331939
Meeste ritzeges
Laat een reactie achter