Spring naar inhoud

Maand: mei 2021

Valverde passeert Zoetemelk

Alejandro Valverde werd vandaag derde in het Criterium du Dauphiné. Hiermee is hij de oudste coureur ooit op het ritpodium in de Franse wedstrijd. Tot vandaag was Joop Zoetemelk met ruim 39 jaar in 1986 de oudste coureur op het podium in een rit van de Dauphiné.

Embed from Getty Images
#CoureurNatJaarPos
41-036Alejandro Valverde BelmonteSPA20213
39-175Joop ZoetemelkNED19863
39-091Stéphane GoubertFRA20093
38-281Gilbert Duclos-LassalleFRA19931
38-055Raymond PoulidorFRA19741
38-053Raymond PoulidorFRA19743
38-013Sean KellyIRL19942
37-262Alexandre VinokourovKAZ20112
37-116Sébastien HinaultFRA20113
37-049Raymond PoulidorFRA19732
Oudste podium rit
#CoureurNatEersteLaatste
17Sean KellyIRL19771994
15Alejandro Valverde BelmonteSPA20062021
14Raymond PoulidorFRA19601974
14Jacques AnquetilFRA19551969
13Philippe GilbertBEL20062019
13Joop ZoetemelkNED19731986
12Alexandre VinokourovKAZ19992011
12Pascal SimonFRA19791991
12Gerben KarstensNED19661978
11Samuel DumoulinFRA20042015
Meeste jaren tussen podiumplaatsen ritten
Laat een reactie achter

Van Moer een van de jongste Belgische leiders ooit in Dauphiné

Brent Van Moer won vandaag de openingsrit in het Criterium du Dauphiné. Hiermee wordt hij ook meteen leider en is hij één van de jongste Belgische leiders ooit in de Franse rittenwedstrijd.

Embed from Getty Images
#CoureurNatJaarRit
21-365Jean-Luc VandenbrouckeBEL19770
22-003Armand BaeyensBEL19501
22-027Wilfried NelissenBEL19921
23-111Freddy MaertensBEL19751
23-112Freddy MaertensBEL19752
23-112Freddy MaertensBEL19753
23-113Freddy MaertensBEL19754
23-114Freddy MaertensBEL19755
23-138Brent Van MoerBEL20211
23-138Claude CriquielionBEL19805
Jongste leider
Laat een reactie achter

Bernal in voetsporen van Bartali, Merckx & Gimondi

Egan Bernal won vandaag de Giro d’Italia 2021. Hij is de vierde coureur die voor zijn 25e verjaardag zowel de Giro als de Tour op zijn naam schrijft. Gino Bartali, Eddy Merckx en Felice Gimondi gingen hem voor.

Embed from Getty Images

Bernal is de derde coureur deze eeuw die bij zijn debuut de Giro d’Italia wint na Alberto Contador (2008) & Nairo Quintana (2014)

Bernal is de jongste coureur sinds Laurent Fignon met meerdere grote ronden zeges. Fignon won in 1984 op 23-jarige voor de tweede maal winnaar van de Tour de France.

Geoffrey Bouchard is de vijfde coureur die in zijn carrière zowel het bergklassement in de Vuelta als in de Giro op zijn naam schrijft. Federico Bahamontes, José Manuel Fuente, Andrés Oliva en Luis Herrera gingen hem voor.

Peter Sagan is de zevende coureur met zowel in de Giro als de Tour winst in het puntenklassement. Franco Bitossi, Eddy Merckx, Djamolidine Abduzhaparov, Laurent Jalabert, Alessandro Petacchi en Mark Cavendish gingen hem voor.

#CoureurNat
24-013Gino BartaliITA
24-033Eddy MerckxBEL
24-137Egan BernalCOL
24-255Felice GimondiITA
25-178Alberto ContadorSPA
Jongste coureurs met zege in zowel Giro als Tour
#CoureurNatJaarRit
22-253Damiano CunegoITA2004
24-117Nairo Alexander Quintana RojasCOL2014
24-137Egan Arley Bernal GomezCOL2021
25-177Alberto Contador VelascoSPA2008
25-209Tao Geoghegan HartGBR2020
26-004Richard Antonio Carapaz MontenegroECU2019
26-198Tom DumoulinNED2017
26-323Stefano GarzelliITA2000
28-183Ivan BassoITA2006
28-193Vincenzo NibaliITA2013
Jongste winnaar sinds 1 januari 2000
#CoureurNatJaarPos
36-101Cadel EvansAUS20133
36-034Alejandro Valverde BelmonteSPA20163
34-277Gilberto SimoniITA20063
34-200Vincenzo NibaliITA20192
34-039Carlos Sastre CandilSPA20092
33-351Marzio BruseghinITA20083
33-331Serhiy HoncharUKR20042
33-309Eddy MazzoleniITA20073
33-278Gilberto SimoniITA20052
33-231Damiano CarusoITA20212
Oudste podium sinds 1 januari 2000
Laat een reactie achter

Ganna opnieuw snel in tijdrit

Filippo Ganna won vandaag de slottijdrit in de Giro met een gemiddelde van 53,929 km/h. De snelste vier tijdritten in de Giro zijn in de laatste twee Giro’s neergezet door de Italiaan.

Embed from Getty Images
#CoureurRitNatJaar
58,831Filippo Ganna1ITA2020
58,816Filippo Ganna1ITA2021
54,556Filippo Ganna21ITA2020
53,929Filippo Ganna21ITA2021
53,771Alex Zülle15ZWI1998
53,390Armand de las Cuevas2FRA1994
53,213Tom Dumoulin1NED2016
53,058Jos van Emden21NED2017
52,214Marco Pinotti21ITA2008
52,014Serhiy Honchar21UKR2003
Snelste ITT
Laat een reactie achter

Simon Yates vijfde Brit met acht ritzeges in grote ronden

Simon Yates won vandaag de rit in de Giro d’Italia. Hij is de vijfde Brit die minimaal acht ritzeges behaald in een grote ronden. Koploper is natuurlijk Mark Cavendish, die maar liefst 48 ritten in grote ronden op zijn naam schreef.

Embed from Getty Images
#CoureurNatEersteLaatsteGiroTourVuelta
48Mark CavendishGBR2008201615303
14Chris FroomeGBR20112018275
10David MillarGBR20002012145
10Barry HobanGBR19641975082
8Simon YatesGBR20162021422
7Michael WrightGBR19651973034
5Robert MillarGBR19831989131
3Geraint ThomasGBR20172018030
3Stephen CummingsGBR20122016021
3Bradley WigginsGBR20102012120
3Christopher BoardmanGBR19941998030
3Malcolm ElliottGBR19881989003
Meeste ritzeges
Laat een reactie achter

Bernal passeert Quintana

Egan Bernal kreeg vandaag voor de tiende keer de roze trui. Hiermee passeert hij Nairo Quintana al Colombiaan met de meeste roze truien.

Embed from Getty Images
#CoureurNatEersteLaatste
10Egan Arley Bernal GomezCOL20212021
9Nairo Alexander Quintana RojasCOL20142017
4Rigoberto Uran UranCOL20142014
1Fernando Gaviria RendonCOL20172017
1Jhoan Esteban Chaves RubioCOL20162016
Meeste leiderstruien
Laat een reactie achter

Daniel Martin derde Ier met trilogie

Daniel Martin won vandaag de rit in de Giro d’Italia. Hiermee voltooide hij als derde Ier, na Seamus Elliott en Sam Bennett, de trilogie in grote ronden.

Embed from Getty Images
#CoureurNatEersteLaatsteGiroTourVuelta
8Sam BennettIRL20182020323
5Daniel MartinIRL20112021122
4Seamus ElliottIRL19601963112
Meeste ritzeges – In alle drie gewonnen
Laat een reactie achter

Kelly voelt hete adem Sagan

Peter Sagan is op weg om Sean Kelly te achterhalen als de coureur met de meeste keren leider in het puntenklassement in grote ronden. Sean Kelly stond 151 keer aan de leiding in het puntenklassement en Sagan staat tot de rustdag op 144. Dit betekent dat Sagan in deze Giro tot 149 kan komen en dan in de Tour de Ier kan passeren.

Embed from Getty Images

Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met CyclingTrivia.

#CoureurNatEersteLaatste
151Sean KellyIRL19791989
144Peter SaganSVK20112021
141Erik ZabelDUI19962007
103Laurent JalabertFRA19901999
102Freddy MaertensBEL19761981
91 1Eddy MerckxBEL19681975
80Roger De VlaeminckBEL19691978
76Giuseppe SaronniITA19781985
73Djamolidine AbduzhaparovUZB19911995
69Robbie McEwenAUS20022007
Meeste puntentruien in grote ronden
Bronnen & opmerkingen
  1. In de Giro van 1972 houden wij rekening met 2 losse tijdritten in rit 12
Laat een reactie achter

Tweede ritzege Bernal in Giro

Egan Arley Bernal Gomez schreef vandaag de rit in de Giro d’Italia op zijn naam. Het is zijn tweede ritzege in de Giro. Hij is de vijfde Colombiaan met meerdere ritzeges in één Giro.

Embed from Getty Images
#CoureurNatJaar# ritten
4Fernando Gaviria RendonCOL201721
2Egan Arley Bernal GomezCOL202116
2Nairo Alexander Quintana RojasCOL201421
2Ivan Ramiro Parra PintoCOL200520
2Luis Alberto Herrera HerreraCOL198923
Meeste ritzeges in één jaar
Laat een reactie achter

Bernal nadert Quintana in Giro

Egan Bernal ontving zojuist voor de zevende keer de roze leiderstrui. Alleen zijn landgenoot Nairo Quintana ontving meer roze leiderstruien namens Colombia in de Giro d’Italia.

Embed from Getty Images
#CoureurNatEersteLaatste
9Nairo Alexander Quintana RojasCOL20142017
7Egan Arley Bernal GomezCOL20212021
4Rigoberto Uran UranCOL20142014
1Fernando Gaviria RendonCOL20172017
1Jhoan Esteban Chaves RubioCOL20162016
Meeste leiderstruien
Laat een reactie achter