Spring naar inhoud

De 108e Tour in cijfers

Vandaag won Tadej Pogacar voor de tweede keer in zijn carrière de Tour de France.

Embed from Getty Images
#CoureurNatEersteLaatste
5Miguel Indurain LarrayaSpain SPA19911995
5Bernard HinaultFrance FRA19781985
5Eddy MerckxBelgium BEL19691974
5Jacques AnquetilFrance FRA19571964
4Chris FroomeUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20132017
3Greg LemondUnited States of America USA19861990
3Louison BobetFrance FRA19531955
3Philippe ThysBelgium BEL19131920
2Tadej PogacarSlovenia SLO20202021
2Alberto Contador VelascoSpain SPA20072009
Meeste zeges
#CoureurNatEersteLaatste
34Mark CavendishUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20082021
34Eddy MerckxBelgium BEL19691975
28Bernard HinaultFrance FRA19781986
25André LeducqFrance FRA19271938
22André DarrigadeFrance FRA19531964
20Nicolas FrantzLuxembourg LUX19241929
19François FaberLuxembourg LUX19081914
17Jean AlavoineFrance FRA19091923
16Jacques AnquetilFrance FRA19571964
16René Le GrevèsFrance FRA19331939
Meeste ritzeges
#CoureurNatJaarRit
19-353Henri Cornet (1884)France FRA1904
21-364Tadej PogacarSlovenia SLO2020
22-196Egan Arley Bernal GomezColombia COL2019
22-288Felice GimondiItaly ITA1965
22-300Tadej PogacarSlovenia SLO2021
22-346Laurent FignonFrance FRA1983
22-352Romain Maes (1912)Belgium BEL1935
23-193Jacques AnquetilFrance FRA1957
23-237Jan UllrichGermany DUI1997
23-251Bernard HinaultFrance FRA1978
Jongste winnaar
#CoureurNatEersteLaatste
5Miguel Indurain LarrayaSpain SPA19911995
4Eddy MerckxBelgium BEL19691972
4Jacques AnquetilFrance FRA19611964
3Chris FroomeUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20152017
3Louison BobetFrance FRA19531955
2Bernard HinaultFrance FRA19811982
2Greg LemondUnited States of America USA19891990
2Laurent FignonFrance FRA19831984
2Lucien Petit-BretonFrance FRA19071908
2Nicolas FrantzLuxembourg LUX19271928
2Ottavio BottecchiaItaly ITA19241925
2Philippe ThysBelgium BEL19131914
2Tadej PogacarSlovenia SLO20202021
Meeste zeges op rij
#CoureurNatEersteLaatste
63Eddy MerckxBelgium BEL19691977
57André LeducqFrance FRA19271938
53Erik ZabelGermany DUI19952008
50Nicolas FrantzLuxembourg LUX19241929
47Peter SaganSlovakia SVK20122020
46Bernard HinaultFrance FRA19781986
43Sean KellyIreland IRL19781991
42Mark CavendishUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20082021
42Charles PélissierFrance FRA19291935
42Gustave GarrigouFrance FRA19071914
Meeste podiumplaatsen ritten
#CoureurNatEersteLaatste
14Jean AlavoineFrance FRA19091923
13Mark CavendishUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20082021
13Gino BartaliItaly ITA19371950
13René ViettoFrance FRA19341947
13Louis MottiatBelgium BEL19121925
12David MillarUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20002012
12Raymond PoulidorFrance FRA19621974
11Lucien Van ImpeBelgium BEL19721983
11Gerben KarstensNetherlands NED19651976
11André DarrigadeFrance FRA19531964
Meeste jaren tussen ritzeges
#CoureurNatEersteLaatste
16Alejandro Valverde BelmonteSpain SPA20052021
16Gino BartaliItaly ITA19371953
16Eugène ChristopheFrance FRA19061922
15Pierre CoganFrance FRA19361951
15Jean AlavoineFrance FRA19091924
14Jens VoigtGermany DUI19982012
14Lucien Van ImpeBelgium BEL19691983
14Raymond PoulidorFrance FRA19621976
13Mark CavendishUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20082021
13Erik ZabelGermany DUI19952008
Meeste jaren tussen podiumplaatsen ritten
#CoureurNatJaarPos
41-095Pino Cerami (1922)Belgium BEL19631
41-077Alejandro Valverde BelmonteSpain SPA20212
40-298Jens VoigtGermany DUI20123
40-094Raymond PoulidorFrance FRA19763
39-093Alejandro Valverde BelmonteSpain SPA20192
39-092Joaquim AgostinhoPortugal POR19813
39-003Gino BartaliItaly ITA19532
38-351Gino BartaliItaly ITA19533
38-182Alessandro PetacchiItaly ITA20122
38-102Joaquim AgostinhoPortugal POR19803
Oudste podium rit
#CoureurNatEersteLaatste
7Richard VirenqueFrance FRA19942004
6Lucien Van ImpeBelgium BEL19711983
6Federico Martin BahamontesSpain SPA19541964
3Julio JimenezSpain SPA19651967
2Tadej PogacarSlovenia SLO20202021
2Rafal MajkaPoland POL20142016
2Michael RasmussenDenmark DEN20052006
2Laurent JalabertFrance FRA20012002
2Claudio ChiappucciItaly ITA19911992
2Luis Alberto Herrera HerreraColombia COL19851987
Meeste zeges bergklassement
#CoureurNatEersteLaatste
7Peter SaganSlovakia SVK20122019
6Erik ZabelGermany DUI19962001
4Sean KellyIreland IRL19821989
3Robbie McEwenAustralia AUS20022006
3Djamolidine AbduzhaparovUzbekistan UZB19911994
3Freddy MaertensBelgium BEL19761981
3Eddy MerckxBelgium BEL19691972
3Jan JanssenNetherlands NED19641967
2Mark CavendishUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20112021
2Thor HushovdNorway NOR20052009
Meeste zeges puntenklassement
#CoureurNatEersteLaatste
130Peter SaganSlovakia SVK20122020
88Erik ZabelGermany DUI19962007
70Freddy MaertensBelgium BEL19761981
67Sean KellyIreland IRL19821989
54Djamolidine AbduzhaparovUzbekistan UZB19911995
51André DarrigadeFrance FRA19561962
51Robbie McEwenAustralia AUS20022007
43Mark CavendishUnited Kingdom of Great Britain and Northern Ireland GBR20092021
40Jean GraczykFrance FRA19581960
39Jan JanssenNetherlands NED19641970
Meeste dagen puntentrui
#CoureurNatEersteLaatsteGiroTourVuelta
64Eddy MerckxBEL1967197524346
57Mario CipolliniITA1989200342123
52Mark CavendishGBR2008202115343
48Alessandro PetacchiITA2000201122620
43Alfredo BindaITA192519334120
41Bernard HinaultFRA197819866287
39Delio Rodríguez BarrosSPA194119470039
39Learco GuerraITA193019373180
37Rik Van LooyBEL1958196912718
35Freddy MaertensBEL1976198171513
Meeste ritzeges in grote ronden
#CoureurNatEersteLaatsteGiroTourVuelta
13Jacques AnquetilFRA19571967661
12Bernard HinaultFRA19781986372
12Felice GimondiITA19651976921
12Eddy MerckxBEL19681975561
11Vincenzo NibaliITA20102019623
11Chris FroomeGBR20112018164
9Alejandro Valverde BelmonteSPA20032019117
9Miguel Indurain LarrayaSPA19911995351
7Alberto Contador VelascoSPA20072015223
6Nairo Alexander Quintana RojasCOL20132017231
6Carlos Sastre CandilSPA20052009123
6Tony RomingerZWI19921996114
6Laurent FignonFRA19831989231
5Joaquin Pascual Rodriguez OliverSPA20102015113
5Cadel EvansAUS20072013131
4Primoz RoglicSLO20192020112
4Denis MenchovRUS20052009112
4José Manuel FuenteSPA19721974112
3Richard Antonio Carapaz MontenegroECU20192021111
3Herman VanspringelBEL19681971111
Meeste podiumplaatsen in grote ronden – In alle drie podium
Gepubliceerd inStatistieken

Wees de eerste om te reageren

Geef een reactie